Odměnu za advokátní služby, případně způsob jejího stanovení, domluvíme vždy předem, již během úvodní konzultace. Tuto první konzultaci neúčtuji. Věřím, že na ceně se vždy dohodneme. Možná budete příjemně překvapeni, že oproti běžně panujícím obavám nemusí být služby advokáta nedosažitelné. Cena poskytovaných služeb vždy reflektuje okolnosti každého případu individuálně, stejně jako předpokládanou časovou náročnost. Odměna bude stanovena jedním z níže uvedených způsobů.

Hodinová
sazba

Cena za hodinu 900,- Kč až 2 000,- Kč. Sjednávána v případech, kdy se předem obtížně stanovuje časová náročnost poskytovaných právních služeb.

Úkolová
odměna

Sjednávána v případech, kdy je předem zřejmá časová náročnost poskytovaných právních služeb, neboť se jedná o standardní právní úkon (např. převod nemovitosti, založení obchodní společnosti, apod.).

Podílová
odměna

Sjednávána zpravidla v soudních sporech o zaplacení peněžitého plnění. Výše odměny advokáta je tak přímo úměrná dosaženému úspěchu.

Paušální
měsíční odměna

Jednoduchá a cenově výhodná varianta především pro podnikatele vyžadující pravidelnou právní pomoc.

Cenu právních služeb lze stanovit rovněž pomocí vyhlášky Ministerstva spravedlnosti č. 177/1996 Sb., tzv. advokátního tarifu.
Nejsem plátce DPH.

Nezávazná poptávka / Potřebujete se poradit?
Napište mi nebo zavolejte!